Palapinės siuvimas: žingsnis po žingsnio

Palapinė yra geras daiktas ir visi tai žino, o jei nežino, tai sužinos. Jeigu nenorite pirkti, visada galima pasisiūti, galbūt iš pradžių atrodys sunkus ir neįveikiamas projektas, bet jei viską darysite paeiliui, pažadu gerą rezultatą. Tipi, kurią matote nuotraukoje, yra pagaminta iš senų audinių, taigi, jei gaila leisti pinigus naujiems ir jei neinate iš proto, kad jūsų namuose visos spalvos derėtų, traukit seną paklodę, užuolaidą ar staltiesę ir nusiteikite smagiam darbui!!! Jeigu šis įrašas buvo naudingas, kviečiu pavaišinti mane ”virtualia kava”

img_9506

Audinys: tinka bet koks austinis audinys. Reikės maždaug 6 metrų. Palapinės durims, ir angoms įdėti pagalius, reikės 2,5 m. ir sienoms bei raišteliams 3,5m. Audinio šiek tiek liks, taigi galėsite pasiūti vėliavėles ar kitokias dekoracijas derančias prie palapinės.

Peržiūrėkite brėžinį, persibraižykite ant popieriaus, jei norite iškart galite braižyti ant audinio.

teepee-pattern

Šis brėžinys yra būtent tokiai palapinei, kurią matote nuotraukose. Bet jeigu turite mažiau audinio ar jūsų palapinei skirti pagaliai per maži, nebijokite koreguoti dydžio. Taigi, svarbiausia, kad Jūsų palapinė būtų žemesnė už pagaliukus maždaug 40 – 50cm. Durelių dydžio nemažinkite, tik sumažinkite tą dalį virš durų. Jei kyla klausimų, būtinai rašykite !!!

Taigi, iškirpkite visas dalis ir pasiruoškite lygintuvą.

img_9452

 Susilyginkite raištelius, kad paskui būtų paprasčiau susiūti. Vienas raištelio galas turi būti gražus, užsiūtas, kitas gali būti bet koks 🙂

img_9456

Visi raišteliai sulyginti

img_9461

Pasiimkite tas keturias mažiausias detalytes ir susilyginkite. Lyginti reikia dabar, kad nereikėtų junginėti lygintuvo milijoną kartų:)

IMG_9479.JPG

Išlyginam visas keturias ir pasidedam į šoną.

img_9467

Susiūkite raištelius ir padėkite į šoną.

img_9468

Aš duris dažniausiai darau dvigubas. Tai išsikirpau keturis vienetus. Jei Jūsų audinys su raštais. suderinkite juos, na kad nebūtų aukštyn kojom ir panašiai ( esu vieną kart iškirpus aukštyn kojom, nes gudravau ir perlenkiau audinį, tipo kad greičiau būtų 😀 )
Susiūkite duris ir išverskite į kitą pusę ir išlyginkite

img_9469

Kai išlyginau, nusiuvau dar vieną siūlę, šiaip ji nebūtina, bet manau, kad po skalbimo nesamonė būtų, ir viskas susimakaluotų, o kad palapinę teks skalbti, tai faktas, nebent Jūsų vaikai yra super švarūs 😀

IMG_9470.JPG

Susiraskite vietą raišteliams. Aš padariau kiek žemokai, Tai galite daryti aukščiau. Vieną raištelį dėti viršuj, kitą apačioj.

IMG_9471.JPG

Prisiūkite raištelius. Galima prikabinti su adatėle, bet aš jų negaliu pakęsti, tai iškart prisiuvau.

img_9476

 Atrodo maždaug taip, tačiau manau, kad raišteliai galėtų būti aukščiau.
Pakartokite viską su kitomis durimis.

IMG_9485.JPG

Pasidėkite duris. Uždėkite vienos kraštą ant kitos. Taip durys bus labiau uždaros, bet čia svarbu, tik mamoms, kad vizualiai būtų gražu, vaikams realiai dzin, bent jau mano vaikams. Čia jau adatėlių neišvengiau. Sukabinkite duris ir viršutinę dalį ir susiūkite.

IMG_9486.JPG

 Apmėtykite kraštus su overloku, kad būtų gražu, Jei overloko neturite, čia galima pažiūrėkite, kokias apdailos siūles galite naudoti http://www.taskuotadryzuota.lt/patarimai/5-budai-krasteliu-apdailai/

IMG_9487.JPG

 Siūlė iš arti. Taip, aš beveik niekada nederinu audinių ir siūlų spalvų 😉

IMG_9488.JPG

 Jau turite priekinę palapinės dalį, ten kur ką tik siuvote su overloku ar kažkuriuo kitu būdu, tai paimkite tą siūlę ir prispauskite prie viršutinės dalies ir dar kartą pravažiuokite su mašina. Durys bus labiausiai naudojama dalis, tad kuo viskas tvirčiau, tuo geriau. Dabar pats laikas išgerti kavos (ar arbatos).

IMG_9491.JPG

Atsiūkite priekinės dalies viršų

IMG_9493.JPG

Per vidurį pasidėkite raištelį

img_9494

Ant viršaus pasidėkite tą pačią mažiausią detalytę, jei jums patogiau – susidaigstykite adatėlėmis.

img_9497

Prisiūkite
Aš apsiūnu aplinkui ir dar padarau didelį zigzagą per vidurį.

IMG_9500.JPG

 Tą patį pakartokite su kitomis trimis dalimis. Taip pat atsiūkite ar kitaip apipavidalinkite visų sienos detalių apačias.
Juostas skirtas pagaliams įkišti, kirpau 140cm, Nieko neatsiuvinėjau, nes kirpau iš audinio pločio, palikau taip kaip būna audinio kraštai, nes žinojau, kad bus viduje. Jei Jums norisi, kad būtų gražu – atsiūkite. Juostas siūti pradėjau nuo viršaus, taigi, pačiam gale pagaliukai bus išlindę, bet tai nekeičia esmės nei stabilume, nei grožyje, iš išorės pagaliukų net nematyti.

IMG_9501.JPG

Ha ha, lemiamas momentas. Jei norite, kad tos juostos (nežinau kaip kitaip pavadinti) būtų išorėje dėkite sienos dalį gerąja puse į viršų, pusiau sulenkta juostą ———>
 IMG_9502.JPG
 Ir ant viršaus kitą sienos dalį, gerąja puse į vidų. Jei reikia susidaigstykite adatėlemis.
img_9503

Jei norite, kad juostos pagaliams būtų viduje, dėkite vieną sieną, gerąja puse į viršų, antrą siena blogąja puse į viršų ir juostą sulenktą pusiau.
Susiūkite visas dalis, apmėtykite kraštą overloku arba viena iš apdailos siūlių, nuoroda kokias siūles galite naudoti yra šiek tiek aukščiau.

IMG_9507.JPG
Ir štai Jūs turite pačią gražiausią palapinę pasaulyje. Pakomentuokite kaip sekėsi siūti, gal turite kažkokių pastebėjimų, o galbūt radote kokių nors netikslumų ? Bet  kokia nuomonė yra laukiama. Nepamirškite pasidalinti su draugais socialiniuose tinkluose. Gal kažkas kaip tik dabar svajoja siūti palapinę, o nežino nuo ko pradėti. Ir štai dar keletas nuotraukų:

IMG_9508.JPG

IMG_9512.JPG

IMG_9521.JPG

IMG_9511.JPG

IMG_9524.JPG

Save

Save

39 thoughts on “Palapinės siuvimas: žingsnis po žingsnio

  1. Sveiki Egle !!!
   mediniai pagaliai paprasti, nelakuoti, esu naudojus ir šiaip paprastus pagalius iš miško, aišku išsirinkau tiesesnius, puikiai tiko:) ir bambuką bandžiau, irgi puikiai laiko. ir netgi esu kvadratinius pagalius bandžius 🙂 žodžiu, rinkitės kas labiau patinka 🙂

   Like

  1. Sveiki,
   aš gyvenu ne Lietuvojem tad pagalius pirkau vietinėje parduotuvėje, o Lietuvoje yra medžio centre Vilniuje, taip pat senukuose, Gali tekti nusipirkti ilgesnius (dažnai būna 3 metrų) ir pasitrumpinti. Taip pat esu bandžius bambuką, kvadratinius pagalius, bei pagalius is miško, viskas puikiai tinka 🙂

   Like

  1. sveiki, Erika

   tos mažiausios detqlės skirtos pritvirtinti raišteliams prie paapinės. Taip atrodo estetiškiau ir tvirčiau. Nes raisšteliai laiko visą palapinės svorį. P.s. kaip smagu, kad siūnat 🙂

   Like

 1. Sveiki, noriu ir as pameginti tipiuka pasisiuti, klausimas, kokia paskirtis tu paciu maziausiu dalelyciu? matau jos paciame palapines virsuja prisiutos. aciu

  Like

  1. sveiki, Erika

   tos mažiausios detqlės skirtos pritvirtinti raišteliams prie paapinės. Taip atrodo estetiškiau ir tvirčiau. Nes raisšteliai laiko visą palapinės svorį. P.s. kaip smagu, kad siūnat 🙂

   Like

 2. Sveiki. Man asmeniskai nesigavo. Rasote, kad detaliu dydi galima koreguoti pagal pagalius. Mano pagaliai 150 cm, as 50 cm dariau trumpesnes detales. Tai sugadinau medziaga visa, nes palapine gavosi per trumpa.

  Like

 3. Sveiki, bandysiu ir as siuti vaikams palapine, tik idomu del tu mazu detaliu 4, tai jos kaip suprantu palieka viduje? Ir raisteliai turi siutis i kampus po 2?

  Like

  1. Sveiki, Aušra!!! Labai smagu, kad siųsit. Tos 4 mažos detalės yra skirtos raišteliams prisiūti. Tiesiog taip geriau prisitvirtina ir geriau laikosi, jeigu peržiūrėsite visas nuotraukas, tikrai yra parodyta, kaip aš prisiuvu, kad būtų tvirčiau, Raištelių į kampus nesiūčiau, nes manau, kad taip labai greitai išplyštų.

   Like

 4. Sveiki, noriu ir as pasiuti palapine vaikuciams, o kokio plocio audini naudojote?Bandau skaiciuoti, kad is viengules patalynes konplekto neiseitu 🙂

  Like

  1. Sveiki Akvile,
   aš dažniausiai siūnu išb standartinio pločio 140 cm ar 150 cm. Bet aš ir pačia palapinę mažinu iki tiek, kad galęčiau kirpt iš pločio. viengulės plotis lyg ir 150cm. Tai gal aukštį tokį ir darykit, tik sienos plotį apačioj mažinkit iki 80 ar 90 cm. Tikiuos aiškiai surašiau, jei neaišku, klauskit !!!

   Like

   1. kaip suprantu siūsit palapinę pirmą kartą, tai 6 metrai bus pats tas( aš dabar išsisuku su 4 metrais). Tik svarbus momentas – kirpkite palapinės sienas iš audinio pločio, taip sutaupysite daug audinio ir užteks pagalvėlėms ar kitems aksesuarams prie palapinės. Kai pasiūsit, pasidalinkit @mumishandmade facebook puslapyje 😉

    Like

 5. Laba diena,
  Noriu siuti tipi tik klausimas jeigu apacioje sienos ploti darysiu 150 cm. tai kiek tada palikti viršuje 10 cm ar jau 20 cm.

  Like

  1. Indre, labas!!!!! tikiuosi neveluoju su atsakymu, kartais atostogauju 🙂 virsuje siulyciau dayti 10 cm, bet kadangi palapine bus plati apacioj, tai kad islaikyti grazias proporcijas, as daryciau ja aukstesne. 170 ar 180 cm aukscio.

   Like

   1. viskas ok 🙂 aha, pamėginau ant popieriaus sumažinus mąstelį :10. Tik dar klausimas, kodėl koto juostos 140 cm? nors realiai nuo koto apačios iki tipio viršaus 170cm.

    Like

 6. todėl, kad atitaikyti idealiai labai sunku. Nes palapinės sienos kirptos įstrižai, audinys tuomet tamposi ir ilgių nesutapimas tik prigadintų daug nervų. Antra priežastis, kai pagalio įmautė nesitęsia iki galo, tai tada palapinės apačia tiesiog gražiau krenta. Bet čia aš taip sugalvojau po daug bandymų.

  Like

 7. Labas vakaras
  Pasiūti tipį buvo vieni niekai, bet pastatyti visai nesiseka. Gal galite paaiškinti kaip surišti pagalius viršuje? Iš anksto dėkoju už atsakymą

  Like

  1. Sveiki,
   Pirmiausia įdėkite pagalius į įmautes, tuomet pastatykite palapinę, labai svarbu, jog viršuje pagaliai nesikryžiuotų tarpusavyje, jie turi gulti vienas at kito. Viena ranka laikykite pagalių susijungimo vietą, kita imkite du raištelius ir apvyniokite pagalių susikirtimo vietą. Labai svarbu jog raišteliai eitų per apačią, taip pagaliai nekris žemyn ir tvirtai laikysis. Tą patį pakarttokite su kitais dviem raišteliais. Jei neaišku, rašykit, bandysiu paaiškinti kokiu nors kitu būdu 🙂

   Like

 8. Sveiki, o koks gaunasi apačioje plotas maždaug? 🙂 noriu pasiūti dar kokį minkštą pleduką kaip “grindis”, įdomu kokio gabalo paralono maždaug gali prireikti jei siūsiu pagal jūsų išmatavimus? 🙂

  Like

 9. Sveiki. Pasiuvau ir as palapine, pavyko puikiai, bet uzmovus ant pagaliu ji sukrenta. Sakykit, ar yra skirtumas kokio storio pagaliai turi buti. P.s. maniskiai 2.1 cm ir apie 1cm skersmuo. Tiesa, palapines apacia dariau platesne. Aciu uz atsakyma 🙂

  Like

  1. Sveiki 🙂 aš spėju, kad jūs pamiršote palapinės viršuje prisiūti raištelius, juk jie tam ir yra, kad palapinė nesukristų. Jie yra stipriai surišami palapinės viršuje. Aš paprastai naudoju 2,5 cm skersmens pagalius

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s