Suknelė tunika mergaitei

IMG_1539.JPG
Aš supratau, kad man nepatinka trikotažas!!! Bet apie viską nuo pradžių. Kažkada prieš pat Kalėdas pasisiuvau suknelę iš kilpinio trikotažo. Siuvau, nu nes visi juk sako, kad oij oij, kaip trikotažas patogu, kaip gerai, nai nai nai ir taip toliau. Visų pirma, man buvo negerai nes namie per karšta, lauke per šalta (rengdavausi paltą tiesiai ant suknelės, nes jokie megztiniai prie jos netiko). Antra, man norėjosi, kad suknelė turėtų formą, bet iš trikotažo formos nepadarysi. Įkeliu “mama bear” suknelę, parodyt kas buvo prieš tai 🙂 Jeigu šis įrašas jums buvo naudingas, kviečiu pavaišinti mane virtualia kava
Taigi, suknelė buvo graži, smagi, bet nepraktiška man. O kadangi mažoji madam nuolat maldauja naujų suknelių, tai vieną popietę aš sugalvojau, kad jau laikas persiūti šią suknelę į kažką geresnio ir naudingesnio. Taigi, pasiruoškite audinį arba kokį nors seną drabužį iš kurio siūsite tuniką suknelę.

img_1493

Iškarpa yra rimtas dalykas, bet kaskart spaudinti naują, yra nesamonė. O juk dar prieš tai, tą iškarpą reikia susirasti internete, o tai užtrunka. Taigi, jei peržiūrėsite mano blogą, kategorijoje “siuvimas” rasite fotoreportažą, kaip siūti pižamą. Taigi, čia panaudojau pižamos iškarpą. Vadinasi, jus galite atsispausdinti šią iškarpą arba panaudoti jau turimą namuose. Būtent šios pižamos dydis buvo nurodytas kaip 9 metų, bet mano septynmečiui, pagal šią iškarpą siūta pižama jau maža. Taigi manau, kad tikrasis dydis yra tinkamas 5 – 7 metų vaikams. Sulenkite audinį ir adatėlėmis pritvirtinkite iškarpą. Aš įsivaizduoju, kad profesionalai taip nedaro, bet aš neprofesionalė, todėl darau taip. Taigi, turite suknelės viršų. Ir dabar tereikia įsivaizduoti, kokios suknelės jūs norite ir tiesiog ją nupiešti. Aš visada sakau, kad “simple is beautiful”, tai yra, kuo paprasčiau, tuo gražiau.

img_1495

Išsikirpkite suknelės priekinę bei nugarinę dalis, bei rankoves pagal pižamos iškarpą. Kišenė tiks bet kokia. Aš panaudojau iškarpą iš moteriškos suknelės. Rankogaliams naudojau rib audinį.

img_1496

Susiūkite pečius.

img_1499

Prisiūkite rankoves.

img_1503

Pasirinkite vietą kišenėms ir prisiūkite jas. Tiek suknelė, tiek kišenė turi būti gerąja puse viena į kitą.

img_1506

Susiukite suknelės šonus. Nuo rankovės viršaus iki suknelės apačios. Prieš siūnant, siūlyčiau pasipraktikuoti įsiūti kišenę ant kito audinio. Sunkiausioji dalis kišenės apačia ir perėjimas į suknelės šoną. Tas sunkesnes vietas aš siūnu labai lėtai, spaudžiu pedalą, bet ranka prilaikau smagratį, kad jis per greitai nesisuktų. Turbūt yra kokių nors protingesnių būdų, bet man kol kas labai tinka šitas.
Dabar žiūrėkite ir įsidėmėkite, kaip NREIKIA DARYTI. Galima naudoti rib’ą kaklo apdailai, bet jį reikia kirpti daugiausia 2 cm pločio, nes jei jis bus platesnis, bus va taip negražiai kaip čia. Bet man ribas negažu. Jis tinka pižamai, bet ne suknelei. Tai jei visgi sugalvosite kaklą daryti taip, jums riekės susiūti juostelės kraštus, sulenkti ją pusiau ir įdėti į suknelės vidų (suknelė turi būti išversta į blogają pusę) ir prisiūti overloku. O dabar šiek tiek dailesnis būdas, kuris visgi irgi nepavyko labai dailiai 😦

img_1533

Iš to pačio audinio, iš kurio siūnate suknelę, iškirpkite juostelę, aš kirpau 3 cm pločio. Juostelės ilgį galite paskaičiuoti taip: kaklo apimtį dauginkite iš 0.85 ir gausite reikiamą skaičių. Susiūkite juostelės kraštus ir prisiūkite ją štai taip. Tuomet užlenkite juostelę į vidų ir dar kartą prisiūkite.

IMG_1539.jpg

Man ne itin pavyko, bet štai kaklas iš arčiau.

 

Suknelės apačia. Apmėtykite overloku, tada užlenkite 2 cm ir prisiūkite. Aš siuvau su tiesiasiūle mašina, bet jei turite plokščiasiūlę, tai ji čia labai pagelbės.
Rankogaliai. Man jų norėjosi ilgų. Nes ilgi rankogaliai yra gerai. Jiems naudojau rib’ą, bet taip pat manau tiktų toks pat audinys kaip ir suknelės. Rankogalius aš darau keliais centimetrais trumpesnius, nei kad rankovės apačia, šiuo atveju, rankovės apačia buvo 20 cm, o rankogalius padariau po 17 cm. Susiūkite rankogalio šonus ir perlenkite pusiau, kad siūlė būtų viduje. Suknelė turėtų būti blogają puse. Rankogalį įdėkite į rankovę. Nes platesnė dalis turi “gulti” ant siuvimo mašinos dantukų, taip pasitemps kur reikės. Prisiūkite rankogalius. Ir štai jūsų suknelė baigta !!!!
Klauskite, rašykite, kometuokite!!! Taip pat visais rūpinčiais klausimais galite kreiptis info@mumishandmade.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s