Kokybės maniakės

Kokybės maniakės. Šitą pavadinimą galvojau ilgai, skaičiau Rūtos tinklaraštį, skaičiau jos laišką su atsakymais į mano klausimus, mąsčiau apie savo restauruotus ar pagamintus daiktus ir supratau, kad mes abi ne tik Rūtos, bet mes dar ir kokybės maniakės !!!

O dabar apie viską iš pradžių. Rūtą pamačiau vienoje iš facebook grupių, užklydau į jos tinklaraštį, įsidėjau į mėgstamiausius, bet nieko daug neskaičiau. Po kiek laiko Rūtos tinklaraštis IŠMEST SPĖSI vėl pasitaikė mano kely, kai vėlgi tame mūsų numylėtame ir nuvalkiotame facebook užklausiau ar yra tų bepročių, kurie dievina perdirbinėti viską, taip sakant recycle’inti. Rūta buvo viena iš atsiliepusių ir aš supratau, kad laikas man paskaityti ką ji rašo. Ir o dievai !!!! Jos tinklaraštis tobulas, aiškus, nuoseklus ir pilnas įvairių patarimų norintiems atnaujinti daiktus.

Rūta pasakoja, kad užaugo su mintimi jog reikia viską taisyti, atnaujinti, o ne išmesti. Iš senų mamos megztinių ji megzdavo drabužius žaislams, su seneliu lituodavo prakiurusius močiutės puodus ir taisydavo išklibusias kėdes.

Mano mama irgi labai panašiai mus augino. Vienas iš dalykų, kuri labai gerai atsimenu, tai kad mes iš senos patalynės siūdavome virtuvinius rankšluoščius. Labai įtariu, kad šis paprastas dalykas ne tik įkėpė mane perdirbti, perdaryti daiktus, bet ir įskiepijo meilę siuvimo mašinai. Aš karpydavau senus drabužius (na gerai, gerai, ne tik senus, o viską kas pasitaikydavo po ranka, mama, atsiprašau 😀 ) ir siūdavau iš tų drabužių neaišku ką. Šitas pomėgis persiūti senus drabužius neišnyko iki šiol. Štai švarkas pasiūtas iš senų džinsų ir staltiesės, kuria sužvejojau blusų turguje (prancūziški blusturgiai verti atskiro įrašoooo )

#mumishandmade

Rūta pasakoja, kad “užsiima nesamonėm” (taip sako Rūtos vyras) todėl, kad kažką kurti ji nori taip pat kaip ir valgyti. Jei ji nemezga, tuomet siuva, jei nesiuva – dažo ir t.t. Rūtai nesuprantamas “poilsis” gulint po medžiu bambą išvertus, ji pailsi tik ką nors veikdama. Jei kokią dieną negali bent minimaliai “pasikrapštyti” prie savo projektų, būna irzli ir pikta ant viso pasaulio. Antra iš priežasčių “nesamonių” darymui yra ta, jog jie su vyru gauna vidutines pajamas, Rūta šiuo metu yra vaiko priežiūros atostogose, tai galima sakyti, kad šeimą išlaiko vyras. Taip pat jie renovuoja savo namuką, tad didžioji dalis pajamų keliauja būtent ten. O dabar apie kokybės maniakes 😀 Rūta sako, jog yra labai priekabi ir išranki, ypač reikli daiktų kokybei, tad matematika yra paprasta – “arba (neį)perkam tikrai gerą ir ilgaamžį, patinkančio dizaino baldą, arba imu įrankius ir teptuką į rankas ir jį susikuriu iš to, ką pavyksta “sumedžioti”. Jaučiu silpnybę retro stiliui, o to laikotarpio baldai dabar “ant bangos”, tad ir kainos atitinkamos. Laimei, būtent to laikotarpio palikimu iš palėpių ir močiučių butų neretai atsikrato neturintys baldo vizijos paveldėtojai ar naujakuriai”

Štai viena iš Rūtos nesamonių. Ach tos lubos su nuolydžiais ir jose netelpančios spintos. Pažiūrėkite kokie gražuoliai lagaminai. O visa istorija yra čia LA-GA-MI-NAI!!!

dsc_0451.jpg

Aš esu atnaujinusi ir pagaminusi keletą baldų, tai lentynos, dėžė žaislams, mūsų kiemo vartai, apsauginiai varteliai, mediniai aptvarai augalams darže… Štai pavyzdžiui čia buvo dėžė, kurioje laikėme šuns maistą, ją pirko mano vyras blusturgyje, sakė kainos nepamena, bet mokėjo ne daugiau nei 10€. Taigi, kadangi šuns maistą pradėjome laikyti plastikinėje dėžėje, ši dėžė tiesiog prašėsi, kaip nors jai pagelbėti, aš rusyje radau likutį dažų, su kuriais buvo išdažytas vonios kambarys, taigi op op ir per pusvalandį raudonoji baisuoklė pavirto į pilkąją gražuolę. Dėžė iškeliavo į didžiųjų vaikų kambarį ir dabar saugo jų karnavalinius kostiumus.

 

 

Apačioje matote kitą dėžę, ji buvo ruda, su dideliu dangčiu, aš ją pirkau blusturgyje už 7€, naudojau amatininkų mugėse eksponuoti savo gaminius, tačiau į muges aš nebevažinėju, tai dėžė tik užėmė vietą, o mūsų mažiausiam žmogui reikėjo knygų lentynos. Knygų lentyna yra tas daiktas, kuris tiesiog privalo būti pas kiekvieną žmogų. O kadangi tas žmogus tuomet buvo kelių mėnesių, tai lentynos reikėjo tokios, kad knygas ji pasiektų pati. Taigi, aš nuėmiau dėžės dangtį ir iš jo padariau perskyrimus, pritaisiau 4 mažus ratukus, nudažiau ekologiškais, aplinkai ir vaikams nekenksmingais dažais – pasta ir štai kuo puikiausia kūdikio knygų lentyna, puikiai tarnaujanti iki šiol, nors mažoji madam jau beveik 3 metų.

12189407_1619164845002509_6952003193877871321_o

Turbūt jums jau kyla klausimas TAI KAIP VISA TAI PADARYTI ???? Aš dažniau renkuosi tokius dažus, kuriais dažant nereikia dažomo pagrindo kažkaip specialiai paruošti, aišku, tokie dažai yra brangesni, o Rūta netgi surašė kuo puikiausią DAŽYMO PRADŽIAMOKSLĮ. Ten rasite trumpą ir aiškų aprašymą su nuotraukomis kaip žingsnis po žingsnio atnaujinti senus ar tiesiog pabodusius baldus.

Aš esu pagyrų puodas ir visada labai didžiuojuosi savo pagamintais daiktais. Štai čia dvi lentynos virtuvėje. Žinau žinau, daugelis pagalvojote “ot nesamonė”, bet jos man labai patinka, o ir atlieka puikią funkciją, lentynos laiko daiktus 🙂 Kaip jau turbūt supratote, jas pagaminau iš palečių.

 

 

Klausiau Rūtos ar ji turi kažkokių mėgstamiausių savo pačios pagamintų daiktų. Tai jos pats pačiausias yra  turkio spalvos bufetukas, ~1960m iš Rytų Vokietijos, gautas FB grupėje “Atiduotuvė”, tad visiškai nemokamas. Rūta jį perdažė drąsia, ryškia spalva, bet kol kas jis laukia baigiamo įrengti kambario, tad stovi išrinktas dalimis, nespėjęs net nusifotografuoti. Bet aš esu tikra, kad kažkada bus įrašas apie šį gražuolį IŠMEST SPĖSI.

dsc_0437.jpg

Rūtos tinklaraštyje užtikau, kad vieną vaikišką baldų komplektą ji atnaujino kitiems ir klausiau ar hobis jau pamažu virsta verslu.  Ji sakė, kad tas projektas ne sau yra veikiau atsitiktinumas, nei tendencija, gautas “per pažintis”, kad ir kaip korumpuotai neskambėtų,  ir  tikrai norėtų hobį paversti verslu, svajoja padėti žmonėms į savo namus pažvelgti kitaip, susitvarkyti palėpes ir sandėliukus, semiantis ten įkvėpimo, sutaupyti ir “gyventi žaliau”.

Aš galėčiau rašyti ir rašyti koks nuostabus IŠMEST SPĖSI tinklaraštis ir kviečiu dar kartą pasižvalgyti ten. Ir tikiu, kad rasite ne tik idėjų ką atnaujinti jūsų namuose, bet ir kaip tai padaryti. O kokie recycle – upcycle tinklaraščiai įkvėpia jus ? Pasidalinkite komentaruose;)

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s