Popieriniai stebuklai

Kai aš pirmą kartą pamačiau šituos lėlių baldus, pintus iš popieriaus, tai pagalvojau, kad et, jokio čia meno nėra ir viens du ir padaroma. Tada aš aisku pabandžiau pinti, tai susirenku visus savo pamąstymus ir einu, žemai nulenkus galvą, į kampą paverkt, nu nes nelengva, nesigauna ir TAIP, čia didelis menas !!!!

O dabar aš jums papasakosiu apie Jelena, kuri slepiasi po Wicker handmade vardu.  Istorija panaši, kaip ir visada, “sutikau” Jelena internete. O vėliau, kai užsimaniau rašyti apie recyclę’intojus Lietuvoje, tai ji atsiliepė į mano  žinutę. Taigi, Jelena pina iš popieriaus lėlių baldus (ir ne tik). Popierius aišku yra panaudotas, t.y. ji naudoja senus žurnalus ar laikraščius.

18084059_1567318246613257_6665729199749201920_n

Man labai patinka, kad Jelena naudoja dažus, kurie yra pagaminti vandens pagrindu, man tai atrodo labai puiki idėja, nes dažai ne tik draugiški aplinkai, bet nudažius su jais popieriaus vamzdelius, galima puikiai pamatyti, jog tai laikraščiai !!!

Jeigu manote, kad iš popieriaus galima pinti tik lėlių baldus, tai jūs smarkiai klystate. Štai čia Jelena nupynė kuo puikiausią kačių namą !!!

2017-01-27 13.17.13.jpg

Turbūt jau galvojate, kaip čia reikia pinti… Taigi Wicker handmade  pasakoja kaip reikia pinti.  “Iš pradžių reikia prisiruošti popieriaus vamzdelių. Po to juos nudažyti. Ir kai išdžiūna galima pinti. Labai mėgstu improvizuoti, todėl taip nei vienos pynimo technikos ir nepadariau pagal instrukcijas. Pynimo raštų yra daug ir įvairių, turint daugiau praktikos iš anksto jau įsivaizduoju kaip atrodys du skirtingi raštai viename gaminyje. Šiuo metu ir toliau improvizuoju, tarkim, yra raštas “kasytė” – niekada nesimokiau šio rašto, o tiesiog paėmiau ir nupyniau. Taip ir nežinau ar teisingai jį atlieku.”

il_570xN.1212317498_sxv0

 

Kadangi aš jau nesėkmingai pinti bandžiau, tai pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tai KAIP susukti vamzdelius. Ir pasidomėti koks žurnalinis popierius geriausiai tinka. O įvairių pynimo būdų rasite internete 🙂

O Jelenos paprašiau pasidalinti, kaip jos gyvenime atsirado ekologiškos idėjos ir kokios jos yra kasdieniniame gyvenime.

“Į šitą klausimą negaliu vienareikšmiškai atsakyti. Tikriausiai įvairių faktorių visuma lėmė mano apsisprendimą stengtis aplinką teršti kuo mažiau. Na, visur aplinkoje tenka susidurti su taršos faktoriais, kurie įvyksta dėl žmogaus veiklos. Gyvūnai ir paukščiai, įrašyti į raudonąją knygą, beišnykstantys, nes žmogus sunaikino jų gyvenvietes. Invazinės gyvūnijos ir augalų rūšys (paprasti augalai, kurios žmogus atsivežė ten, kur jų augimo niekas neriboja). Klimato atšilimas, kuris daugumai žmonių atrodo išgalvotas…

Taigi dėl šių priežasčių pasirenku kiek kitokį gyvenimo būdą. Turiu didžiulį sodą, kuriame auga visos Lietuvos klimatui būdingų vaismedžių ir vaiskrūmių rūšys. Daugelis mūsų sodininkų ir daržininkų šventai tiki, kad augmenija numirs, jei ten neišpilsim litrų chemijos. Nenumirs. Tik reikia žiemą maitinti paukščiukus, ir auginti daug medžių, kad tie paukščiai turėtų kur gyventi. Visų kenkėjų jie nesuvalgys, tačiau 20 procentų lapų ir vaisių atiduoti lapsukiams, vaisėdžiams ir kitokiems vabalams yra normalu – tai jų atlygis už subalansuotos ekosistemos sode palaikymą.
Dar mūsų šeima neišmeta maisto produktų – perkam tiek, kiek pajėgsim suvalgyti – patys, arba kaimynų: kačių, paukščių, žuvų pagalba.
Rūšiuojam atliekas taip, kad mišriųjų atliekų susidaro mažiau nei 10 proc.
Kūrenam namus atsinaujinančiais energijos šaltiniais. Įrengėme šildymo sistemą taip, kad jos darbui beveik nebūtų reikalinga elektros energija. Perkame tik A klasės elektros įrenginius ir taupiasiąs elektros lemputes. Taupome vandenį, elektrą, naudojame daugkartines pakuotes, spausdiname ant abiejų popieriaus lapo pusių. ”

il_570xN.1211494128_c3vb.jpg

Nežinau, kaip jums, bet man šitie lėlių baldai LABAI patinka. Jie ne tik gražūs ir ekologiški, bet ir pagaminti rankomis !!! Ir pirkdami juos, jūs padėsite jaunai šeimai eiti savo svajonių link 🙂

Baldus rasite ČIAAAAAAA

Vaizdus čia čia

Istorijas skaitykite štai čia

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s